Zapni rádio, vypni starosti. Frekvence 1 cílí na rodiče.

12. 11. 2018

Frekvence 1 spustila začátkem listopadu novou imageovou kampaň s claimem Zapni rádio, vypni starosti. Rádio připravilo čtyři exekuce, které se objeví v printových titulech, online médiích, na outdoorových plochách zejména v menších městech a ve sponzorských vzkazech na TV NOVA a ČT 1. Na kampani spolupracovala Frekvence 1 s ateliérem DRAWetc, fotografem Goranem Tačevskim a filmovou produkcí Nomad films.

 „Kampaň bude z hlediska mediálního plánování jednou z nejmasivnějších kampaní Frekvence 1 vůbec. Pokryli jsme většinu mediatypů, které mají potenciál zasáhnout námi zvolenou cílovou skupinu, tzv. sandwich generation,“ říká Pavel Renčín, ředitel marketingové komunikace Active Radio.

Kampaň se tedy soustředí na posluchače ve středním věku, kteří se starají nejen o své děti, ale zároveň se musí ještě starat o své vlastní rodiče. „Jsou to lidé v produktivním věku, od kterých se současně očekávají velké výkony doma, ale i v práci. Mají kopec starostí a stresu a rádio jim říká – ano, máte to těžký, víme, a proto vám chceme udělat radost – jednou hezkou písničkou, podruhé dárkem, příště zaplaceným účtem, vtipnou soutěží nebo zajímavou glosou; s námi můžete na malý okamžik „vypnout“ a zapomenout na starosti. Možná maličkosti, ale prosvětlí den,“ vysvětluje Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1.

Na kampani, která se objeví téměř ve všech mediatypech, spolupracovala Frekvence 1 s fotografem Goranem Tačevskim a filmovou produkcí Nomad films. Koncept kampaně byl připraven in-house, pouze grafickou podobu vytvořil ateliér DRAWetc.

„Frekvence 1 se právě nachází v procesu změn. Proměňuje se postupně hudební playlist rádia, chystá se úprava selfpromotion a hudebních obalů stanice a výrazných změn se dočkaly i ranní vysílací bloky,“ prozrazuje Miroslav Škoda. Už od 4.00 hod. vysílá moderátor Mirek Šafránek živě pro ty, kteří musí pracovat od brzkých ranních hodin a chtějí s Frekvencí 1 nastartovat svůj den. Od 6.00 do 10.00 hod. mohou pak posluchači na stanici slyšet ranní show s Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem. Do té již plynule vstupuje od 9.30 hod. i Host Frekvence 1. V tomto případě jde o rozhovorový formát, ve kterém zpravidla nějaká celebrita komentuje aktuální dětí a prozrazuje něco ze svého soukromého života.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz