Začalo hlasování o Hudební ceny Evropy 2. Nejvíce nominací mají Adonxs a kapela We Are Domi

1. 2. 2023

Jedenáctý ročník prestižních Hudebních cen Evropy 2 odstartoval. Prvního února začalo hlasování o nejlepší hvězdy české i zahraniční hudební scény a posluchači a hudební fanoušci teď mají zhruba 14 dnů na to je podpořit svými online hlasy. Nejvíce nominací mají slovenský zpěvák Adonxs a česko-norské elektropopové trio We Are Domi. Vítězové si převezmou ocenění koncem února přímo v rádiovém éteru.  

 

Hudební ceny Evropy 2 jsou ojedinělou hudební éterovou cenou v Česku. Nominace dnes odtajnila jedna z nejposlouchanějších rozhlasových stanic na svém webu. Až do středy 15. února mohou fanoušci hlasovat pro své oblíbence v celkem 14 kategoriích, jakými jsou například nejlepší český nebo zahraniční zpěvák či zpěvačka, kapela nebo song. Soutěží mezi sebou také ti nej DJové tuzemské i světové scény i čeští rappeři, alba nebo videoklipy. V kategorii Nejstreamovanější song Youradia zvítězí skladba, kterou uživatelé streamovací služby Youradio nejčastěji poslouchali v loňském roce. Jediný titul Zahraniční objev roku vybírá odborná porota, složená ze zástupců rádia E2.

 

 

Nejvíce nominací napříč kategoriemi, a to konkrétně tři, získali slovenský zpěvák Adonxs, známý svým hlubokým basovým hlasem, a česko-norská kapela We Are Domi, která si získala sympatie například v rámci Eurovision Song Contestu 2022 v Turíně. Z českých interpretů se na seznamu ještě opakují jména zpěvaček Annabelle, Elly, Lenny a Nikity Kingston či zpěváků Matěje Smutného a Mikuláše Hrbáčka. Z kapel rezonují Support Lesbiens a Lake Malawi, ze zahraničních interpretů jsou to třeba Ed Sheeran, Harry Styles či Tom Gregory.

 

Výsledky 11. ročníku soutěže budou vyhlášeny 21. února živě v odpoledním vysílání Evropy 2 mezi 15. až 18. hodinou, ve speciálním dílu Odpolední show pod taktovkou Zorky Hejdové a Tomáše Zástěry. Dorazí i řada dalších oblíbených moderátorů nebo dalších známých osobností z hudebního světa. 

Více informací na: https://www.evropa2.cz/specialy/hudebni-ceny-evropy-2-za-rok-2022