Youradio Talk: Hitem jsou zpravodajské podcasty

24. 2. 2020

Zpravodajské podcasty patří mezi nejrychleji se rozvíjející kategorie ve streamovací službě Youradio Talk. Za poslední kvartál jejich poslechovost stoupla o více jak 20 %. Denně si pak zpravodajské podcasty a vlastní zprávy z dílny Youradio Talk poslechne 10 % uživatelů aplikace.

Velkou výhodou podcastů je, že si je posluchač může přehrát kdykoliv a kdekoliv. Nemusí tak čekat na přesný čas, kdy je jeho oblíbený pořad nasazen do vysílání. „Původně se podcasty zaměřovaly na rozhovory nebo vyprávění příběhů. Jejich kouzlo však postupně začali využívat novináři z různých mediálních domů pro své zpravodajství. Nyní zpravodajské a publicistické podcasty patří k nejrychleji se rozvíjejícím kategoriím v naší aplikaci Youradio Talk, jejich poslechovost za poslední kvartál stoupla o více jak 20 %,“ uvedl Lubor Zoufal, head of digital and strategic development Active Radio.

Youradio Talk nabízí vedle podcastů z mnoha různých zdrojů i vlastní zpravodajství a pořady. „Vlastní zprávy natáčíme během pracovního týdne dvakrát denně, ranní v 7 hodin a večerní v 17 hodin. Do zpráv vybíráme vždy to nejzajímavější z domova i ze světa, a to jak z politiky, tak businessu. Uživatelům se zobrazují vždy pouze ty nejaktuálnější zprávy, a to před ostatními podcasty. Naše zprávy jsou podle počtu přehrání třetím nejoblíbenějším pořadem,“ doplnil šéfredaktor Youradio Talk Jakub Viliš.

Denně si zpravodajské podcasty a vlastní zprávy Youradio Talk poslechne 10 % uživatelů aplikace. Zpravodajské podcasty předkládají svým posluchačům pohled na aktuální dění ve formě komentářů, analýz či rozhovorů.

Tipy na zajímavé zpravodajské podcasty:
Vinohradská 12 – podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 přináší aktuální témata v souvislostech.
Newsroom ČT24 – podcast České televize o aktuálním dění v médiích.
Studio N – zpravodajský podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře.
Denník SME – první denní zpravodajský podcast na Slovensku. Redakce připravuje rozhovory a komentáře.
Týden ve vědě a výzkumu – relevantní a aktuální informace o výzkumu, vývoji a inovacích. Připravuje Youradio Talk ve spolupráci s portálem Vědavýzkum.cz.
Yatta – minutový podcast o Japonsku, pravidelné týdenní novinky ze země samurajů.

Všechny zpravodajské podcasty v Youradio Talk jsou k dispozici: https://poslechni.si/zpravy.

Aplikace Youradio Talk je zdarma dostupná pro Android i iOS.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz