Unikátní akce plná zážitků za volantem přijíždí v květnu do Ostravy: Frinky Town bude jízda!

26. 4. 2023

Sobota 20. května bude na ostravském polygonu Libros patřit unikátní akci se zaměřením na zážitky ze světa aut, motorsportu, projížďky v terénu i na asfaltu a hodně zajímavých hostů . Chybět nebude například Martin Macík, Tomáš Tomeček, DJ LuckyBoy, Kubrt Auto nebo redaktoři časopisu Svět motorů v čele s Martinem Vaculíkem. Významné osobnosti pak doplní řada zajímavých vozidel, kterými bude možné se mimo jiné svézt v prostoru Centra bezpečné jízdy Libros nebo ulicemi Ostravy. K vidění budou vozidla nákladní, osobní, závodní i velice unikátní jako třeba Škoda 130 LR Ondřeje Klymčiwa. 

V centru Ostravy se za měsíc uskuteční unikátní show pro všechny automobilové fanoušky. Městečko Frinky Town jim nabídne přehlídky a projížďky speciálními vozy, adrenalinové atrakce, skvělou hudbu i přednášky.

Připravovaná akce je zaměřena na možnost si co nejvíce věcí i osahat a vyzkoušet. Návštěvníci mohou nasednout do nejrůznějších speciálů. Ať už třeba do několika upravených Tater, Nissanu Skyline R32 či Hummeru, můžou se svézt v rally taxi Toyotou Yaris GR nebo Mustangem. A to je jen hrstka z celkového výčtu, který bude k dispozici. Nejde však jen o auta. Na své si přijdou třeba i nejmenší, pro které je od dopoledne připravený doprovodný program. Chybět nebude třeba nafukovací skluzavka či půjčovna tatřiček a lanové aktivity. Vše završí koncert populární kapely Kapitán Demo,” říká k akci Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, která akci pořádá. 

 

Je toho mnoho, co se dá zažít za volantem, a proto festival nového konceptu s názvem Frinky Town přinese návštěvníkům velmi slušnou porci zážitků. Součástí jednodenního programu budou i projížďky na offroadovém a asfaltovém polygonu či ukázky závodních jezdců, v čele se stříbrným mužem letošního Dakaru, Martinem Macíkem, nebo ostříleným Tomášem Tomečkem i s jeho milovanými Tatrami. K vidění budou driftovací auta z projektu FURTBOKEM, oblíbenci z YouTube pořadu Kubrt Auto nebo CestujKlasikou a další zajímavé kousky jako například Nissan Skyline R32 Lukáše „LuckyBoy“ Souhrady, nadupaná bugina Tomáše Gomzjakova nebo vojenská Tatra Force 6 x 6. Na dvou a někdy i jednom kole bude jezdit motocyklový profesionální kaskadér Adam Special Peschel.

 

Závod plný adrenalinu mohou návštěvníci zažít i v bezpečí rallye simulátoru nebo virtuální reality. Případně si vyzkoušet otočný simulátor, zvaný Tatra gril. A nebo vyhrát jízdu se slepým banditou Petrem Haluškou. O odbornější informace se postarají redaktoři Světa motorů, se kterými je možné přímo na hlavní stage nebo v přednáškovém sále celý den diskutovat nad rozličnými motoristickými tématy. Svým typickým způsobem odborný výklad zajistí i Honza Studnička s Terezou z podcastu Hodina dějepichu.

 

Vstupné do areálu činí 199 Kč, další unikátní zážitky je možné si předem nebo na místě dokoupit. Veškeré podrobné informace o akci a kompletní program najdete na oficiálních stránkách Frinky Town.

 

Odkaz na web: https://www.frinkytown.cz/

Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/FrinkyTownOva

Video: https://www.youtube.com/watch?v=cD4PYxwu4sA