Radka Fišarová ve spolupráci s Pigy vyhlašuje dětskou hudební soutěž „Chci tě slyšet“

4. 5. 2021

Hudební soutěž „Chci tě slyšet“, která je určená pro všechny nadané děti ve věku základních škol, odstartovala 1. května. Autorkou soutěže je Radka Fišarová, patrony jsou Monika Absolonová, Petr Malásek, Pavel Šporcl a Jan Cina. Mediálními partnery se staly dětská značka Pigy a rádio Frekvence 1. Přihlášky do soutěže mohou žáci posílat do konce května. Finále a slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 21. června.

„Vím, že děti, které milují hudbu, jako já a moji kolegové, nyní nemají možnost předvést, na čem pilně pracují, nemají možnost koncertovat, rozdávat radost a možná i trochu pochybují, zda jejich talent, um a snaha někoho zajímá. Velmi nám všem záleží na tom, aby vyrostla nová silná generace skvělých zpěváků a hudebníků. Zapojte se a soutěžte s námi,“ říká autorka soutěže zpěvačka a pedagožka, Radka Fišarová. Multimediální značka Pigy podporuje dětské hudební talenty, proto se s radostí stala mediálním partnerem soutěže.

Významní profesionální umělci různých hudebních oborů vyzývají všechny děti ve věku základních škol, které se věnují zpěvu nebo hře na hudební nástroj, aby si s nimi zahrály a zazpívaly. Přihlášky ve formě videonahrávek mohou zájemci posílat do konce května. Výherce vybere odborná porota složená z řad profesionálních umělců. Soutěží se v kategoriích: zpěv (žáci 1. stupně), hra na nástroj (žáci 1. stupně), zpěv (žáci 2.stupně), hra na nástroj (žáci 2. stupně), volba Patronů, volba diváků (výherce bude vybrán na základě SMS soutěže). Svou vlastní kategorii má i dětská značka Pigy. „Pigy podporuje mladé hudební talenty. Pokud máte doma malého nadaného zpěváka, neváhejte ho do soutěže Chci tě slyšet přihlásit. Vítěz této kategorie se stane jednou z tváří Pigy a bude si moci zazpívat na rádiu Pigy nebo vystupovat na Pigyádách a řadě dalších akcí pro děti a dospělé,“ vysvětluje Zdeňka Chocholoušová, manažerka dětských produktů ve společnosti Active Radio

Co o soutěži říkají její patroni?
Patrony soutěže jsou zpěvačka a herečka Monika Absolonová, klavírista a hudební skladatel Petr Malásek, houslový virtuos Pavel Šporcl a herec Jan Cina.
Monika Absolonová na adresu soutěže říká: “Nemusíte zvítězit, důležité je zúčastnit se. Zpěv je o vnitřní radosti z toho, že můžete zpívat, tak ať vás tato radost nikdy neopustí.”

Petr Malásek uvádí “Říká se – co se v mládí naučíš… myslím, že u hudby to platí dvojnásob. Člověk, který vyrůstá s něčím tak důležitým, jako je hudba, je pak celý život šťastnější. Muzika je totiž nejlepší kamarád, který nás nikdy nezklame!”

Pavel Šporcl říká: “Po takřka celém roce, ve kterém se děti učily hudbě online, jsou pro mne ti, kteří vydrželi, hrdinové. Tato soutěž a přehlídka je jejich oslavou.“

Jan Cina doplňuje: „Slyšet dobré slovo je povzbuzující. Slyšet dobrou hudbu je nabíjející. Bez hudby, zpěvu, tance a divadla – zkrátka bez umění, by náš život nebyl úplný. Tak si připravte vaše umělecké zbraně, protože já vás chci slyšet!“

Odborná porota
Předsedou osmičlenné poroty je klarinetista a pedagog Jiří Javůrek, dále v porotě zasednou violoncellistka a pedagožka Terezie Vodička Kovalová, klavírní virtuos, dirigent a pedagog Lukáš Klánský, zpěvák Josef Vágner, jazzový a klasický kytarista a pedagog Miroslav Linka, hráčka na bicí nástroje a pedagožka Junko Honda, operní zpěvačka a pedagožka Soňa Godarská a v neposlední řadě i samotná autorka soutěže, zpěvačka Radka Fišarová.

Finále soutěže a slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 21. června. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny – např. nahrání společné rádiové písně, angažmá v Pigy stáji s možností vystupovat na akcích, sólo píseň s možností nasazení do Pigy rádia, předplatné časopisu ABC nebo dárkové balíčky od partnerů.

Více informace o soutěži najdete na https://www.pigy.cz/novinky/chci-te-slyset/ , https://mama.pigy.cz/chci-te-slyset nebo přímo na stránkách soutěže https://www.chciteslyset.cz/.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz