Rádio ZET hlásí nové posily: Ondřeje Kopu a Helenu Šulcovou

5. 12. 2019

Od ledna posílí tým zpravodajské rozhlasové stanice ZET o šéfredaktora Ondřeje Kopu, v únoru pak na pozici moderátorky ranního vysílání nastupuje Helena Šulcová.

Restart česko-anglického rádia ZET od září připravuje Karel Novák, ředitel strategického rozvoje zpravodajství Active Radio. „Ondřej Kopa i Helena Šulcová mají velmi dobré zkušenosti z elektronických médií. S blížící se změnou programu rádia ZET postupně rozšiřujeme zpravodajský i moderátorský tým,“ prozradila Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio. Vyrovnaný poměr českého a anglického vysílání plánuje rádio zachovat.

Ondřej Kopa do rádia ZET přichází z České televize. Dříve působil jako ředitel Centra vysílání Českého rozhlasu, šéfeditor ČT24 nebo zástupce šéfredaktora na TV Prima. „Jsem rád, že mohu zkušenosti, které jsem nasbíral ve zpravodajství na TV Prima a ČT24, uplatnit i při budování nového vysílacího schématu zpravodajského rádia ZET,“ řekl Ondřej Kopa.

Helena Šulcová zatím moderuje pořad „Den podle Heleny Šulcové“ v Českém rozhlase Plus. Dříve pracovala jako moderátorka v České televizi nebo na Radiožurnálu. V posledních letech spolupracuje také s německou veřejnoprávní stanicí MDR. Na Rádiu ZET bude provázet posluchače ranním vysíláním. „Kromě zmíněných médií jsem i jeden čas moderovala Press klub na Frekvenci 1, takže se vracím do známého prostředí,“ doplnila Helena Šulcová. Frekvence 1 patří stejně jako rádio ZET do stejné multimediální skupiny Active Radio.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz