Rádio Zet a INFO.CZ odvysílají Volební interview – Boj o Prahu

5. 9. 2022

Společný volební speciál zpravodajského Rádia Zet a názorového webu INFO.CZ poběží od 12. do 16. září. Ve studiu usednou lídři všech důležitých stran a hnutí, které mají šanci ovlivňovat po obecních volbách komunální politiku v Praze. Moderování pořadu se ujme Vojtěch Kristen. Premiéru Volebního interview – Boj o Prahu bude vysílat Rádio Zet a INFO.CZ vždy v 17:35, reprízu pak ještě následující den v 9:35.

I letošní rok se budeme na Rádiu Zet věnovat všem typům voleb, které se uskuteční. Komunální volby v Praze se nejvíce podobají velké politice a mají na ni také velký dopad. Nakonec volebními lídry jsou politici známí třeba z Poslanecké sněmovny. Věřím, že rozhovory Vojty Kristena budou posluchače Rádia Zet a čtenáře webu INFO.cz bavit a pomůžou jim v rozhodování, koho v Praze volit,“ uvádí šéfredaktor Rádia Zet Ondřej Kopa. Moderátor pořadu Vojtěch Kristen doplňuje: „Na moderování volebního speciálu se extrémně těším a politici rozhodně nedostanou nic zadarmo. Udělám vše proto, aby předvolební rozhovory na Radiu Zet a webu INFO.CZ byly to nejzábavnější, nejposlouchanější a informačně nejnabitější, co lidé před volbami v českém éteru a na internetu najdou.

Účast přislíbili: současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti), poslanec Patrik Nacher (ANO), poslanec a bývalý primátor Bohuslav Svoboda (koalice Spolu – ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), nynější první náměstek primátora Petr Hlaváček (STAN) a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha sobě).

Rozhovory jsou natáčeny ve studiu, kromě vysílání na Rádiu Zet najdou zájemci videa i na sociálních sítích a YouTube kanálu Rádia Zet a také webu INFO.CZ. Všechny díly pořadu Volební interview budou dostupné také ve formě podcastů v české aplikaci Youradio Talk a dalších streamovacích platformách jako Spotify, Apple Podcast či Google Podcast.