Rádio Z zařadilo do vysílání více rozhovorů a zpráv o víkendu

20. 4. 2020

Zpravodajské česko-anglické Rádio Z s ohledem na aktuální vývoj do vysílání zařazuje větší množství živých rozhovorů, více prostoru věnuje informacím z tiskových konferencí a o víkendu zařadilo zprávy každou půl hodinu. Zároveň dokončilo rebranding z rádia ZET na Rádio Z. Staničním hlasem je herec Martin Hofmann.

Ve všední dny vysílá Rádio Z česky od 6 hodin do 18 hodin, o víkendu pak od 7 hodin do 19 hodin. Ve zbytku času přebírá vysílání BBC World Service. „V současné extrémní situaci si uvědomujeme potřebu dostat k posluchačům rychle co nejvíce nových informací. V dopoledním vysílání věnujeme nyní více prostoru přenosům z tiskových konferencí a také živým rozhovorům. O víkendu přinášíme aktuální zprávy každou půlhodinu. Kromě toho mohou posluchači ve všední dny slyšet každou hodinu dvouminutový zpravodajský přehled z BBC World Service,“ vysvětluje Karel Novák, ředitel strategického rozvoje zpravodajství Active Radio.

S přechodem země na nouzový stav vysíláme dvanáctihodinové kontinuální zpravodajství,“ doplňuje šéfredaktor Rádia Z Ondřej Kopa. Zároveň dodává, že redakce přešla i v těchto podmínkách na systém práce umožňující bezprostřední reakci na aktuální vývoj.

Rádio Z se zpravodajským servisem ideálně doplňuje v produktové nabídce naše hudební rádia Evropu 2 a Frekvenci 1. Posluchačům tým rádia přináší každý den nejaktuálnější informace ze světa peněz, politiky i společnosti Vedle češtiny u nás slyší i angličtinu v rámci převzatého vysílání BBC World Service,“ uvádí Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio.

S novým názvem Rádio Z souvisí i nové logo, které firma vytvořila interními prostředky.

Znělky, jingle a další části zvukového obalu namlouvá herec Martin Hofmann, kterého posluchači mohou znát ze seriálu Bez vědomí, filmů Skleněný pokoj či Ženy v běhu a hlavně z kultovního seriálu Most!. „Seriózních informací není nikdy dost, proto rád touto formou podpořím Rádio Z, aby si našlo své místo na českém rozhlasovém trhu,“ říká k tomu Martin Hofmann.

Program Rádia Z
Pracovní dny
6:00 – 9:30 Ráno na Rádiu Z: od pondělí do středy moderuje Helena Šulcová, ve čtvrtek Tomáš Mařas a v pátek Petra Květová Pšeničná. Ráno na Rádiu Z je proud hudby a informací o tom, co se bude ten daný den dít. Součástí ranního vysílání je v čase 8:30 – 9:00 pořad Ranní host Rádia Z.
9:30 – 10:00 Interview Rádia Z s Martinem Kovářem a Hankou Vítkovou
10:00 – 13:00 Dopoledne na Rádiu Z: zprávy, rozhovory, podcasty, nově moderované Nikolou Bojčevem a Ondřejem Kopou
13:00 – 16:30 Odpoledne na Rádiu Z: odpolední proud aktuálních informací. Moderují Romana Navarová a Tomáš Mařas.
16:30 – 17:00 Interview na Rádiu Z: aktuální publicistika Rádia Z. Rozhovor jeden na jednoho moderuje od pondělí do čtvrtka Martin Kovář, v pátek Hana Vítková.
17:00 – 17:30 Business na Rádiu Z: zajímavé osobnosti start-up scény, nejnovější objevy a technologie a ekonomické souvislosti, moderuje Romana Navarová.
17:30 – 18:00 Dojezd na Rádiu Z: nejdůležitější témata a rozhovory z celého dne v krátkých zpravodajských blocích.
18:00 – 6:00 Vysílání BBC World Service

Víkend
7:00 – 19:00 Aktuální zprávy každou půlhodinu a výběr těch nejlepších rozhovorů a podcastů.
19:00 – 7:00 Vysílání BBC World Service

Webové stránky: https://www.radiozet.cz/

 


Kontakt pro média

press@activegroup.cz