Rádio Z odvysílá speciál Královna Alžběta II. – Oslavy platinového výročí

1. 6. 2022

Na tento víkend jsou plánovány oficiální oslavy 70. let kralování Alžběty II. na britském trůnu. Při této příležitosti zpravodajské Rádio Z odvysílá v neděli 5. června od 9 do 10 hod. speciál s názvem Královna Alžběta II. – Oslavy platinového výročí. Moderování se ujmou šéfredaktor Ondřej Kopa a historik a odborník na britskou královskou rodinu Martin Kovář.

Hosty nedělního speciálu budou bývalý protokolář Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt, spisovatel, který žil řadu let v Británii, Benjamin Kuras a také food blogerka Dagmar Heřtová, která žije střídavě v Česku a v Británii,“ prozrazuje Martin Kovář. Oslavám královny na trůně se bude věnovat i čtvrteční díl pořadu Interview Martina Kováře s publicistou Alexandrem Tomským, Rádio Z ho odvysílá 2. června v 17:35. „Už rok na Rádiu Z vysíláme úspěšný pořad Královská rodina. Platinové výročí bude událostí roku ve Velké Británii a první skutečnou oslavou bez nějakých restriktivních opatřeních. Neuvěřitelných 70 let Alžběty II. na britském trůnu si chceme připomenout i tímto druhým speciálem. Navíc na stanici, kde je část vysílání v angličtině, “ doplňuje Ondřej Kopa. Rádio Z přebírá vysílání BBC World Service každý všední den mezi večerní 18. a ranní 6. hodinou, o víkendu pak od 19. do 7. hodiny.

Již v únoru to bylo 70 let, co se britskou královnou stala Alžběta II. Na trůn nastoupila 6. února 1952 po smrti svého otce Jiřího VI. Tomuto výročí se Rádio Z podrobně věnovalo v únorovém speciálu Královna Alžběta II. – 70 let na trůnu. Oficiálně byla Alžběta II. korunována až 2. června 1953. I toto výročí se bude v příštím roce připomínat.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz