Posluchači Frekvence 1 si zvolili 100 nejoblíbenějších letních hitů, zvítězila Macarena

17. 8. 2020

TOP 100 letních hitů všech dob na Frekvenci 1 sestavili sami posluchači, své tipy posílali přes web. Jako nejoblíbenější song vybrali Macarenu od dvojice Los del Río, na druhé místo poslali Despacito od zpěváka Luise Fonsiho a rapera Daddyho Yankeeho a na třetí Lambadu od skupiny Kaoma. Celý žebříček je k poslechu na webu www.frekvence1.cz.

Žebříček největších letních hitů si posluchači Frekvence 1 sestavili sami – podle toho, které písničky jim nejvíc evokují léto, prázdniny, vzpomínky na dovolenou, vůni moře či romantické letní lásky. Tipy na nejoblíbenější songy posílali přes web rádia od 27. července do 9. srpna. Celou super-hitparádu Frekvence 1 odvysílala v sobotu 15. srpna. „Své tipy na nejoblíbenější letní songy nám poslalo přes tři tisíce posluchačů. Tak velký zájem nás velmi potěšil. S létem, koupáním a dovolenými mají naši posluchači evidentně nejvíce spjaté taneční hity v latinském rytmu s chytlavými melodiemi,“ doplnila Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio.

Nejvíce hlasů dostala píseň Macarena, která v létě roku 1996 proslavila dvojici španělských hudebníků Los del Río po celém světě. Stříbro získala skladba Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho a rapera Daddyho Yankeeho z roku 2017. Video k singlu Despacito se stalo v roce 2019 s více než 6,5 miliardy zhlédnutí nejsledovanějším hudebním klipem posledního desetiletí. Bronz pak patří singlu Lambada, jež natočila francouzská popová skupina Kaoma v roce 1989. Tehdy vzbudila obrovský zájem o stejnojmenný brazilský tanec. Nejstarším songem, který se dostal do TOP 100 letních hitů, je In The Summertime od britské rockové skupiny Mungo Jerry z roku 1970. Z letošních novinek v letní super-hitparádě Frekvence 1 zabodovaly hned dva songy, navíc oba z české produkce – Yahoda od kapely Mirai a Je nádherné zpěváka Davida Deyla.

Celou super-hitparádu si můžete poslechnout na: https://poslechni.si/TOP100_letnich_hitu.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz