Poslechovost zpravodajsko-publicistických podcastů láme před blížícími se volbami rekordy

6. 10. 2021

Česká služba pro poslech podcastů Youradio Talk zveřejnila žebříček nejposlouchanějších zpravodajsko-publicistických podcastů za září. Ten suverénně ovládly podcastové stálice jako Zprávy Rádia Z, Vinohradská 12 a DVTV. Do první dvacítky nejposlouchanějších podcastů se dostaly i předvolební speciály jako Volební interview.

Díky blížícím se volbám poslechovost zpravodajsko-publicistických podcastů roste rekordním tempem. „Dle nejnovějších dat v Youradio Talk vzrostl v září poslech tuzemských zpravodajsko-publicistických podcastů o 45 % oproti srpnu. Oproti loňskému září je pak nárůst o více než 200 %. Lidé nejčastěji poslouchají podcasty samotných zpravodajských médií,  jako jsou Zprávy Rádia Z,  Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu, Prostor X časopisu Reflex, Studio N  od Deníku N nebo rozhovory internetové televize DVTV,“ komentuje Lubor Zoufal, head of digital and strategic development společnosti Active Radio.

Za pozornost stojí ale i tzv. podcastoví skokani, jejichž poslechovost každý měsíc strmě roste a blížící se volby jim v tom vydatně pomáhají. Tady jde zejména o podcasty webu Seznam Zprávy jako Ptám se já (rozhovory nejen s politiky, ale i úředníky a ekonomy) a Vlevo dole, ve kterém redaktoři odkrývají politické kauzy a komentují aktuální předvolební boje a kampaně. Předvolební klání reflektují i další dva oblíbené podcasty – 360° – CNN Prima NEWS a Otázky Václava Moravce z dílny České televize. Téma voleb si za své vzal i speciál Volební Interview, což je společný předvolební projekt zpravodajského Rádia Z a názorového webu INFO.CZ. Všechny výše jmenované podcasty se umístily v první dvacítce v zářijovém žebříčku nejposlouchanějších zpravodajsko-publicistických podcastů.

TOP 5

1.Zprávy Rádia Z
2.Vinohradská 12
3.Prostor X
4.Studio N
5.DVTV

 

Více informací naleznete na: https://talk.youradio.cz/


Kontakt pro média

press@activegroup.cz