Narozeninové hudební pivo Evropy 2 e-dvojka vyhrálo první místo v kategorii Neobvyklých piv

21. 10. 2020

Narozeninové pivo Evropy 2 vyhrálo první místo v kategorii Neobvyklých piv v soutěži CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku. Jedenáctého ročníku se zúčastnilo celkem 10 pivovarů se 42 vzorky piv. Speciální várku piva s názvem e-dvojka uvařil Plzeňský Prazdroj v rámci programu Volba sládků jako dárek pro posluchače na oslavu 30. narozenin Evropy 2. Základ tohoto „hudebního“ piva tvořily chmely s názvy Jazz a Harmonie.

„V kategorii Neobvyklých piv soutěžilo 10 vzorků a podle odborné poroty z nich byla naše e-dvojka nejlepší, z čehož máme samozřejmě radost. Nápad uvařit narozeninové pivo Evropy 2 vznikl naprosto spontánně. Naši moderátoři Ranní show Leoš Mareš a Patrik Hezucký přemýšleli nad dárkem pro naše posluchače k 30. narozeninám Evropy 2,“ uvádí Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Acvite Radio. Pro chuť i název piva hlasovali posluchači Evropy 2 v průběhu léta. Zvítězil světlý nefiltrovaný ležák, který vyniká svou intenzivní vůní s výraznými chmelovými tóny a je chmelený za studena. Všichni milovníci piva mohli e-dvojku ochutnat v rámci zářijové Volby sládků ve více než 1 300 hospodách po celé ČR.

Degustace vzorků přihlášených do soutěže CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku tradičně proběhla ve Výzkumném senzorickém centru Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. Hodnotitelem byl opět dvacetičlenný degustační tým složený ze dvou komisí. První, dvanáctičlenný panel expertů, tvořili školení degustátoři a sládci z malých pivovarů a dále vzorky posuzoval osmičlenný panel významných osobností z oborů mimo pivovarství, pivu a pivovarské problematice se ale dlouhodobě věnují jako novináři, odborníci a další.

Kategorie: NEOBVYKLÁ PIVA

OceněníPivovarZnačka
1Plzeňský PrazdrojVolba sládků, Evropa 2
1Primátor, NáchodWeizen
2BernardBernard, Černý ležák 12%
2BernardBernard, Sváteční ležák 12%
2BernardBernard, Jantarový ležák 12%
2Primátor, NáchodTchýně
3Primátor, NáchodŠpringl 2020
3Plzeňský Prazdroj, a.s.Ratar

 


Kontakt pro média

press@activegroup.cz