Moderátorský tým Evropy 2 natočil další vánoční song – Vanoczech. Během jednoho týdne získal videoklip na Youtube téměř půl milionu zhlédnutí

13. 12. 2018

Evropa 2, nejposlouchanější rádio pro mladé, spustila 4. prosince svůj tradiční vánoční song. Tentokrát nejde o předělávku známé písničky, ale poprvé v historii vánočních songů Evropy 2 přichází rádio s autorskou tvorbou. Stejně jako v předchozích letech se ve videoklipu písničky objeví tváře jako Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jakub Kohák, populární trojice 3v1 a další celebrity. Během prvního týdne vidělo klip na Youtube téměř půl milionu fanoušků.

Vánoční songy Evropy 2 vnímá rádio jako výborný marketingový nástroj, který funguje zejména směrem k posluchačům. Každoročně vygenerují vánoční videoklipy Evropy 2 více než milion a půl zhlédnutí a obrovské množství reakcí od samotných posluchačů.

„Třeba nyní, i když jsme song spustili před týdnem, tak už má několik set tisíc zhlédnutí a každý den nám číslo narůstá. Navíc sledujeme i komentáře fanoušků na sociálních sítích a pod samotným klipem na Youtube a můžeme říci, že jsou velmi rozdílné. Velmi nás těší a baví, že posluchači a fanoušci porovnávají naše vánoční songy z jednotlivých let mezi sebou, hodnotí kostýmy i role jednotlivých moderátorů v klipu. Teď už si prostě i pod jejich tlakem nemůžeme dovolit song před Vánocemi neudělat,“ vysvětluje se smíchem Martina Říhová, výkonná ředitelka Active.

Hudbu k Vanoczechu složil DJ Roxtar spolu s Ondřejem Jančovičem z dua Dafonic, text pak složil DJ Roxtar a podíleli se na něm i samotní moderátoři Evropy 2. Jde tedy poprvé v historii vánočních songů rádia o původní autorské dílo z dílny Evropy 2.

Vánoční videoklip Evropy 2 tu


Kontakt pro média

press@activegroup.cz