Maminkář připravuje sérii rozhovorů na téma bezpečnost dětí na silnici

12. 5. 2021

Projekt Bezpečně na cestě natáčí sérii rozhovorů pro Maminkář. Pozvání do prvního í druhého dílu přijala vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová. Oba díly jsou věnované cyklistice a bezpečnosti dětí na silnici.

Do prvního dílu Maminkáře v rámci projektu Bezpečně na cestě byla pozvána vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová. Hlavním tématem byla bezpečnost na kolech. Dozvíte se, jak správně máte kolo udržovat před zahájením sezóny, jaké vybavení by vám na cyklo-výletě s dětmi nemělo chybět, jak vybrat dětem vhodnou přilbu nebo jaké je nejvhodnější místo, kde můžete s dětmi bezpečně sportovat. „Cyklistika je nejen oblíbeným sportem a způsobem dopravy, je též zábavou a prostředkem cykloturistiky. Počínejme si proto vždy tak, ať se ze svých cest vracíme v pořádku. Jako rodiče dávejme dobrý vzor našim dětem, nosme na kolo přilbu, dodržujme pravidla silničního provozu a chovejme se bezpečně a ohleduplně k sobě i k ostatním účastníkům silničního provozu,” doplňuje plk. Zuzana Pidrmanová.

Druhý díl je věnován tomu, jak naučit děti jezdit na kole. Mimo jiné zazní, v jakém věku byste dítě měli poprvé posadit na opravdové kolo, jaké existují pomůcky a triky, které dítěti umožní snadněji držet na kole rovnováhu, jak poznáte kvalitní a bezpečné dětské kolo a jaká pravidla silničního provozu by měly děti umět předtím, než na kolo usednou.

Projekt Bezpečně na cestě se zaměřuje na všechny účastníky silničního provozu od malých dětí přes mladé řidiče až po seniory. Realizace projektu je financována z prostředků Fondu zábrany škod, a to podle pravidel uveřejněných na stránkách www.fondzabranyskod.cz.

Maminkář je pořad pro rodiče, nastávající rodiče i pro všechny ostatní, které zajímají vhledy odborníků na aktuální témata z oblasti rodičovství – od zdraví a výživy přes fyzioterapii a využití volného času až po etiketu a psychologii.

První díl Bezpečně na Cestě s názvem Vyrážíme s dětmi na kolo v Maminkáři:
Youtube Pigy
Facebook Pigy
IGTV Pigy
Web PigyMáma

 


Kontakt pro média

press@activegroup.cz