Jaké songy Češi nejvíce poslouchali v říjnu?

19. 11. 2019

Česká hudební streamovací služba Youradio zveřejnila žebříček TOP 10 nejvíce poslouchaných songů za měsíc říjen. Smrt Karla Gotta evidentně zasáhla i uživatele Youradia. Jednoznačně nejvíce přehrávanou písní se stala Srdce nehasnou od Karla Gotta a Charlotte Elly Gottové. Do první desítky se ještě dostal duet Mistra s Leošem Marešem Být stále mlád.

Hudební streamovací služba Youradio má již půl miliónu registrací. Jaké songy byly nejvíce přehrávány v říjnu? Žebříček je sestavený na základě statistik poslechovosti.

TOP 10 songů
1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou
2. Shawn Mendes feat. Camila Cabello – Señorita
3. Tones And I – Dance Monkey
4. Mirai – Øtchi
5. Ed Sheeran feat. Khalid – Beautiful People
6. Ed Sheeran feat. Justin Bieber – I Don’t Care
7. Mirai – Hometown
8. Lewis Capaldi – Someone You Loved
9. Leoš Mareš feat. Karel Gott – Být stále mlád (Forever Young)
10. Chinaski – Láska a data

Žebříček songů okomentoval Ondřej Těšínský, hudební dramaturg Youradia následovně: „I uživatele Youradia zasáhla smrt Karla Gotta. Jeho poslední píseň, kterou Mistr nazpíval se svojí dcerou Charlotte Ellou, byla v říjnu suverénně nejoblíbenější skladbou. Napsal ji Richard Krajčo a přiznal, že s tím musel spěchat, protože v době vzniku songu už věděl, že je Gott vážně nemocný. Proto je ostatně text písně tak silný a emotivní: “Někdy se ví, co Bůh chystá a že se nedaj stihnout všechna místa…” Na devátém místě se ještě objevila skladba s Karlem Gottem Být stále mlád (Forever Young) od Leoše Mareše, v níž je použit právě refrén Gottovy slavné písně. Hned dvě želízka v horké první desítce nejoblíbenějších písní Youradia má mladá česká kapela Mirai. Z jejich druhé desky Arigató boduje jednak se singlem Øtchi a jednak s novinkou Hometown. „První desítku uzavírá čerstvá novinka od skupiny Chinaski – Láska a data z jejich nového alba 11. To je první deska, kterou kapela vydala po radikální změně sestavy. Svěží energie z nového singlu Chinaski ale úplně nečiší. Pětici českých skladeb doplňují doznívající globální hity letošního léta,“ doplnil Ondřej Těšínský.

A dodal: „Také jsme se v poslední době v Youradiu zaměřili na českou hudbu a více ji rozčlenili do playlistů tak, aby se jednotlivé songy k sobě více hodily.“ Nově si tak v aplikaci nebo na webu www.youradio.cz můžete pustit playlisty: Současný český pop-rock, Český pop-rock 1990-2010, Současný český pop nebo Česká popová klasika. Samozřejmostí zůstává denně aktualizovaný playlist České novinky 2019 i další žánrové kategorie s českou muzikou.


Kontakt pro média

press@activegroup.cz