Hudebník Mirai přijal sázku. Stane se novým moderátorem Evropy 2

5. 6. 2023

Populární hudebník Mirai Navrátil se stane po Benu Cristovao dalším zpěvákem, který bude moderovat v rádiu Evropa 2. Dnes v éteru dopolední Afterparty s Pavlem Cejnarem přijal výzvu, kterou dlouholetá tvář rádia spontánně vymyslela. Pokud naučí Miraie moderátorskému řemeslu, dostane na konci června týden placené dovolené navíc.

 

Oblíbený zpěvák, kytarista a také frontman stejnojmenné kapely Mirai byl dnes hostem ve studiu Evropy 2, v pořadu Afterparty Pavla Cejnara. Ten v průběhu společného rozhovoru vymyslel předprázdninovou sázku. S ředitelem hudební stanice Evropa 2 Davidem Šmídtem se vsadil, že pokud naučí do tří týdnů Miraie moderátorskému řemeslu, dostane pak na konci června týden placené dovolené navíc.

 

„Jdu do toho, protože slovo nejde neexistuje. Protože Páju mám rád a neustále hledám v životě zábavu a challenge. Rozhodně nemám moderátorskou ambici, protože pokaždé, když jsem na nějakém předávání cen či přenosu, tak jsem nervózní i za moderátory a vůbec nerozumím, jak to můžou mentálně dát a ještě se tvářit, že to je v pohodě. Věřím, že bude sranda, a že můj trénink uteče jako voda,” říká Mirai k nové výzvě.

 

V roli moderátora usedne za mikrofon poprvé v pátek 9. června mezi 9. a 11. hodinou, a to ve speciální Afterparty Evropy 2 s Pavlem Cejnarem a Miraiem. Vysílat bude ještě následující pátek, tedy 16. června, a naposledy pak v pondělí 19. června. Průběžně si zpěvák zkusí všechny typické moderátorské činnosti, od klasické moderace třeba až po zpravodajství.

 

Mirai Navrátil je letos už druhým hudebníkem, který na čas zakotvil v éteru Evropy 2. V průběhu května tam moderoval i populární český zpěvák a textař Ben Cristovao, který provázel posluchače večerním výběrem nejlepší muziky společně s Bobem Švarcem a se svým dvorním kytaristou Karolem Komendou.

Pořad Afterparty s Pavlem Cejnarem a Miraiem můžete sledovat tady:

https://www.evropa2.cz/porady-zaznamy/afterparty-s-miraiem-a-pavlem-cejnarem