Hudební ceny Evropy 2 za rok 2019 jsou rozdány. Po dvou soškách mají Mirai a Ed Sheeran

27. 2. 2020

Evropa 2 ve včerejším speciálním vysílání Odpolední show vyhlásila výsledky Hudebních cen za rok 2019. Hned dvě sošky si odnesla kapela Mirai za domácí song a domácí album roku. Ed Sheeran vyhrál jak kategorii zahraniční zpěvák, tak i Nejstreamovanější song Youradia za duet s Justinem Bieberem. Nejlepší domácí zpěvačkou se již potřetí za sebou stala Lenny. Nejvíce hlasů pak hudební fanoušci poslali zpěvákovi Sebastianovi. Přímo do rádia přišli zazpívat naživo Chinaski, Rybičky 48 nebo Tomáš Klus, ceny předával i Pokáč a Vojta Dyk.

Předávání Hudebních cen Evropy 2 proběhlo již tradičně v prostorách rádia v rámci speciálního vysílání Odpolední show. „Vítěze v jednotlivých kategoriích vybrali sami posluchači prostřednictvím webových stránek. Jedinou výjimkou byly speciální kategorie Divoká karta, o níž rozhodla odborná porota složená z hudebních dramaturgů, a Nejstreamovanější song v aplikaci Youradio,“ uvedla Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio.

Dlouho očekávaná akce se nesla ve znamení hvězdných hostů. Slavnostním vyhlášením přímo ze studia posluchače provázela sehraná dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra, live streamem pak Ondra Urban. Rozhovory s vítězi a dalšími zajímavými hosty vedla Katka Říhová. „Letošní trofeje jsou v podobě podstavce pro komorní hudební ladičku připomínající římskou číslici 2, již má v názvu naše rádio Evropa 2. Křišťálové plastiky byla vyrobeny podle návrhu uznávaného designéra Lukáše Rejmonta ve sklárně výtvarníka Martina Štefánka,“ prozradila Martina Říhová.

Kdo získal Hudební ceny Evropy 2 za rok 2019?
První kategorii Domácí zpěvák vyhlásila Sharlota, vítěz Sebastian získal zároveň nejvíce hlasů od posluchačů a stal se tak absolutním vítězem. Vítěze kategorie Zahraničního zpěváka Eda Sheerana prozradil Pavel Cejnar. Lenny vyhrála Domácí zpěvačku již potřetí za sebou, tentokrát jí sošku předal Vojta Dyk. Zahraniční zpěvačku Miley Cyrus vyhlásil Pokáč, který se zrovna vrátil ze svého australského turné. Speciální ocenění Divokou kartu Evropy 2 získal James Harries, ten posluchače pozdravil alespoň po telefonu, momentálně se totiž nachází na turné k albu Superstition. Jako vítěze v kategorii Domácí videoklip vybrali fanoušci klip Biolid od kapely Rybičky 48, předat cenu a poblahopřát jim přišel Tomáš Klus, který si mimochodem sám ve videoklipu zahrál. U Domácího songu obhájila vítězství kapela Mirai, tentokrát se songem Øtchi, obálku s jejich jménem přinesl Marpo. Vítězem kategorie Zahraniční song byl zvolen Dance Monkey od Tones And I. Dorazila i oblíbená moderátorská dvojice Leoš Mareš a Patrik Hezucký, aby vyhlásili vítěze hned dvou kategorií: Domácí kapelu – Chinaski a Zahraniční kapelu – Imagine Dragons. Kapela Mirai se svým albem Arigatō převzala v pořadí již druhou sošku z rukou Adama Mišíka za Domácí album. Petr Říbal a Ondra Urban dorazili s obálkou s výsledky kategorie Nejstreamovanější song YouRadio, jasným vítězem se stalo duo ve složení Ed Sheeran a Justin Bieber a jejich hit I Don‘t Care. Zajímavou kategorii Domácí objev, jež odhaluje budoucí talenty, vyhrál tentokrát Marcell. Vtipná trojka 3v1 dorazila na předání rovnou se dvěma obálkami, nejprve předala trofej Domácímu DJ – Michaelu Burianovi a poté vyhlásila ještě Aviciiho jako Zahraničního DJ.

Během předávání přímo ve studiu Evropy 2 zahráli a zazpívali unplugged Sebastian, Lenny, Tomáš Klus, Rybičky 48, Mirai, Chinaski a také Marcell.

Pro ty, co nestihli vyhlášení živě, rádio připravuje na webových stránkách speciál Hudebních cen Evropy 2 za rok 2019: https://www.evropa2.cz/specialy/hudebni-ceny-evropy-2-za-rok-2019 .

Malá ochutnávka toho nejlepšího z průběhu vyhlášení ve formě videa: https://youtu.be/Fu9eliQyqwA


Kontakt pro média

press@activegroup.cz