Děti a mládež se dočkají vlastního komiksového festivalu Comic-Con Junior

1. 6. 2022

Přesně na Den dětí zveřejňují organizátoři slíbené první informace k festivalu popkultury Comic-Con Junior, jehož první ročník proběhne v termínu 22. a 23. října 2022 na Výstavišti Brno. Festival přinese oblíbená témata filmů a seriálů, počítačových i deskových her, komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy, tentokrát se ale, jak název napovídá, zaměří především na děti a mládež. Samozřejmě nezapomene ani na rodiče nebo dospělé fanoušky. Až do 21. června je možné zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu.

Na co se těšit?
Po Praze se tak vlastního světově proslulého festivalu popkultury Comic-Conu dočká i Brno. Organizátoři slibují, že Comic-Conem Junior potěší ještě širší publikum fanoušků. Čeká na ně vše, co velmi dobře znají z Comic-Conu Prague, rozšířené o pořádnou dávku interaktivní zábavy pro děti a mládež. „Zahraniční i domácí herce a herečky doplní opět filmoví tvůrci, komiksoví autoři, cosplayeři a spisovatelé. K nim navíc ještě přidáme například youtubery. Celkově jsme chtěli, aby byl Comic-Con Junior místem, kde bude možné si více věcí na vlastní kůži aktivně vyzkoušet, zažít, zahrát si, něco nového se naučit. Více také zapojíme pohybové aktivity,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Programový ředitel festivalu Václav Pravda doplňuje: „Výrazně rozšíříme počet a pestrost soutěží, workshopů a zábavných atrakcí, včetně venkovních. Obrovské prostory pavilonu E brněnského Výstaviště zkrátka umožní ještě víc hravosti.“

Na své si přijdou i milovníci kostýmů, pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem. Za návštěvu budou jistě stát i obří videoherna a deskoherna. Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času a další sci-fi; Harry Potter, Pán prstenů a další fantasy. Dále se návštěvníci mohou těšit na pořady o videohrách, komiksových světech nejen Marvelu a DC, o literárních světech, populární vědě a technice. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné také zakoupit merch spojený s populárními franšízami.

Ideální dárek za vysvědčení
Od 1. června do 21. června bude možné koupit vstupenky za zvýhodněné ceny na https://junior.comiccon.cz/. Oficiálním prodejcem vstupenek je společnost Ticketstream.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace.
Web
Facebook
Instagram

Organizátoři
Comic-Con Prague a Comic-Con Junior společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.

 


Kontakt pro média

press@activegroup.cz