CZECH MEDIA INVEST zahájila proces propojení svých českých dceřiných společností

22. 11. 2022

Společnost CZECH MEDIA INVEST a.s. (CMI) zamýšlí více propojit své klíčové české dceřiné společnosti tak, aby byly schopny lépe a efektivněji reagovat na požadavky svých čtenářů, diváků a posluchačů na straně jedné a inzertních klientů na straně druhé. Z důvodu efektivnější koordinace obou stávajících mediálních domů, tedy společností CZECH NEWS CENTER a.s. (CNC) a Active Radio a.s. (AR) se novou generální ředitelkou CNC stala stávající generální ředitelka AR Martina Říhová. Ta bude nadále odpovědná i za řízení skupiny rádií. Spolu s ní do CNC nastupuje na pozici Chief Operating Officer (COO) Karel Žalud, který řídí finance skupiny CMI a působí i v Active Radio na pozicích CFO a COO.

„Vážím si této příležitosti a pevně věřím v úspěch naší mise. Kromě spojení obou domů a vytvoření synergií bude našim úkolem i dokončit digitální transformaci CNC rozpracovanou Jurajem Felixem a týmem, který vybudoval. CNC a velké množství jejích zaměstnanců znám velmi dobře, spolupracujeme už nyní na celé řadě projektů, proto si troufnu odhadnout, že nebudeme s Karlem Žaludem potřebovat příliš času na detailní seznámení se všemi procesy. Propojení obou mediálních domů se nabízí, synergie jsou zřejmé a náš cíl je jasný: posílit a upevnit pozice největšího printového vydavatelství, největšího rádiového domu a akcelerovat dlouhodobý růst v digitálním segmentu,“ říká Martina Říhová, nová CEO CZECH NEWS CENTER.

Juraj Felix, jeden ze dvou dosavadních CO-CEOs a lídr projektu digitální transformace, přijal výzvu akcionářů CMI a bude se z pozice Managing Director pro digitální investice CMI věnovat jak řízení stávajících digitálních projektů skupiny (jak v ČR, tak v zahraničí), tak rozvoji nových příležitostí.
Z titulu této funkce bude podporovat i dokončení transformace CNC. Juraj zároveň zůstává členem představenstva CNC.

„Hodnota Czech News Center je definována lidmi, kteří v ní pracují. Proto jsem rád, že Martině předávám tým, který prakticky ví, jak v komplexním prostředí CNC doručit technologickou a businessovou změnu kritickou pro úspěch v digitální době. Současně vidím obrovskou příležitost v projektech na úrovni CMI, z nichž některé mají globální potenciál,” doplnil Juraj Felix.

Druhý CO-CEOs, Tomáš Stránský, skupinu po dohodě opouští.

„Sjednocení řízení obou společností je racionální a strategicky správný krok, který je reakcí na komplexní externí prostředí a dynamický vývoj mediálního trhu. Juraj s Tomášem odvedli velký kus práce a rozpracovali do předfinální fáze projekt digitální transformace společnosti. To vše v mimořádně obtížných podmínkách zahrnujících jak období covidu, tak následného obrovského zdražení cen papíru a pokračující absence rozumné regulace globálních technologických dominantů. Tomovi přejeme hodně štěstí v novém působišti, posun Juraje na skupinovou pozici vítáme jako zásadní posílení našich aktivit a ambicí v oblasti digitální projektů, ve kterých, vzhledem k rozsahu celé skupiny a z toho vyplývajících příležitostí, vidíme velmi významný potenciál, zásadně přesahující měřítko České republiky, “ říká Branislav Miškovič, člen představenstva CZECH MEDIA INVEST.

Projekt fúze plánuje CMI dokončit po přestěhování obou firem do nových sídel na Hagiboru, tedy začátkem roku 2024.