Praha, 5. 12. 2013. Sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery dnes v Praze vyhlásilo vítěze projektu Vizionáři 2013 a ocenilo tak inovativní počiny v českém podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem. Projekt se uskutečnil pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a oceněné firmy získají významnou obchodní a marketingovou podporu pro svoje inovační snažení. Letošní ročník zaznamenal rekordní počet přihlášených firem, z nichž porota vybrala čtyři subjekty oceněné titulem „Vizionář 2013“ a několika dalším udělila své čestné uznání.

Účelem projektu Vizionáři 2013 je mobilizovat inovační potenciál českých malých a středních podniků a napomoci úspěšné komercializaci inovativních nápadů, s kterými přišly v uplynulém období. Projekt navazuje na filosofii celoevropské strategie EU 2020 a Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ČR na období 2012 – 2020, v nichž inovace a posun směrem ke znalostní ekonomice hrají důležitou roli jako prostředek ke zvýšení konkurenceschopnosti českých firem.

„Cílem našeho projektu bylo najít a ukázat firmy a podnikatele s vizionářským přístupem k podnikání, kteří jdou s realizací svých nápadů nad hranici průměru podnikatelské vynalézavosti,“ říká předseda řídicí rady sdružení CzechInno David Kratochvíl. „Jsme rádi, že odborná veřejnost získává stále lepší povědomí o našem projektu a projekt tak nabírá na kvalitě, ale i kvantitě – v letošním třetím ročníku firmy přihlásily rekordní počet svých inovací ,“ dodává Kratochvíl.

Vyhlášení vítězů projektu proběhlo dnes v Konferenčním centru U Hájků v Praze a odborná porota složená ze zástupců státních institucí, akademického prostředí a partnerů projektu se rozhodla ocenit za ekonomický, společenský a technologický přínos celkem čtyři firmy. Novými Vizionáři pro rok 2013 se tak staly společnosti:

 Cleverlance H2B, s.r.o. za technologický přínos v oblasti využití informačních technologií ve finančních službách spočívající ve vyvinutí a uvedení na trh platformy Sm@rtClient jako nástroje pro rychlé prototypování softwarových aplikací
 COMTES FHT, a.s. za společenský a technologický přínos v oblasti využívání nanotechnologií ve zdravotnictví spočívající ve vývoji titanových tyčí s nanostrukturou určených pro implementaci bioimplantátů z čistého titanu
 JIMIPLET s.r.o. za společenský a technologický přínos v oblasti biotechnologie a zdravotnictví spočívající ve vývoji série multifunkčních úpletových materiálů s nanostrukturou pod značkou NanoAg využitelných ve zdravotnictví, obuvnictví a textilním průmyslu
 MERKUR TOYS, s.r.o. za společenský přínos v oblasti podpory vzdělávání a rozvoje průmyslu spočívající ve vývoji unikátního multifunkčního stavebnicového systému určeného pro výuku a vědecko-výzkumnou činnost.

Čestné uznání odborné poroty za technologický a společenský přínos v oboru své činnosti obdržely společnosti APIDOMIA s.r.o., ELKO EP, s.r.o., HEGLUND a.s., KUBERG s.r.o., MANIHI s.r.o., MEDIAN s.r.o., nanoSPACE s.r.o., THOME Lighting s.r.o. a TOUR DE FIT s.r.o.

 

Nominace mediálního partnera Regie Radio Music do projektu Vizionáři 2013 obdržely společnosti:

Median s.r.o., DEK a.s., TRIDO s.r.o, projekt Bohatý sirotek, Passion Chocolat s.r.o., projekt Amortizace.cz. a projekt zdravijakovasen.cz ZPMV ČR.

 

Jako první informoval o vítězných projektech zpravodajský portál Zet.cz

Další články